Kiedy się sprawdza monitoring pojazdów GPS?
Zarządzanie flotą może stanowić duże wyzwanie. Stosując takie rozwiązanie jak monitoring pojazdów GPS, przedsiębiorcy zyskują nowoczesne narzędzie, które dzięki rozbudowanej funkcjonalności daje użytkownikom szereg przydatnych możliwości pozwalających na optymalizację przebiegu kluczowych procesów. Poznaj jego największe zalety!
Optymalizacja pracy floty
Nowoczesny system lokalizacji satelitarnej w połączeniu z dopracowanym oprogramowaniem to rozwiązanie, które potrafi zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Pozwala bez przerwy śledzić aktualną pozycję poszczególnych pojazdów wchodzących w skład danej floty. Ponadto w czasie rzeczywistym rejestruje szereg niezwykle istotnych parametrów, w tym:
- poziom paliwa z magistrali CAN na podstawie danych z komputera pokładowego, sondy paliwowej wykorzystującej dane ze zbiornika, analogowo za pośrednictwem fabrycznego przyłącza do pływaka czy przez elektroniczny czujnik otwarcia wlewu
- postojów, z datą rozpoczęcia, czasem trwania, miejscem i siłą sygnałów telekomunikacyjnych
- prędkości.
Przy tym należy wspomnieć, że dobry monitoring pojazdów GPS idzie w parze z nowoczesnymi narzędziami analitycznymi. Oprogramowanie pozwala na wygodną i pogłębioną pracę z danymi umieszczonymi na serwerze. Można je analizować zarówno pod względem trasy pokonanej w danym dniu, jak i w danym czasie. Aplikacje stanowiące niezwykle istotne uzupełnienie samego urządzenia monitorującego pozwalają przede wszystkim na generowanie szeregu raportów, w tym z tras dla danego pojazdu, kierowcy, ze zdarzeń, postojów, prędkości czy tankowania i ubytku paliwa.
Narzędzie usprawniające zarządzanie całą flotą
Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że wykorzystanie GPS staje się obecnie nie tyle kluczowym, co wręcz obowiązkowym elementem zarządzania flotą. Jest tak niezależnie od rodzaju czy skali prowadzonej działalności, nie tylko w branży transportowej, zwłaszcza w dynamicznie zmieniającym się, konkurencyjnym środowisku dzisiejszego biznesu!